Croatian English French German Italian Russian Spanish Swedish

4Dportal.com Facebook Profil4Dportal.com Twitter4Dportal.com YouTube kanal4Dportal.com RSS

A+ R A-
Dobrodošli, Gost
Molimo vas Prijava ili Registracija.    Izgubljena šifra?

SAVIJANJE STVARNOSTI
(1 pregledavam) (1) Gostiju
Idi na dnoStranica: 1
TEMA: SAVIJANJE STVARNOSTI
SAVIJANJE STVARNOSTI Prije 6 Godina, 11 Mjeseci Karma: 2
Dok neobavezno čavrljamo, moj se zanimljivi prijatelj prstima desne ruke nonšalantno poigrava vilicom od tvrdog čelika. A onda je počne savijati kao da je žvakaća guma. Čelični je vrat vilice zavitlao već u treću spiralu, da bi potom njezina četiri bodljikava vrška razdijelio u raznim pravcima. Bilo je očito da ga to dobro zabavlja…

Sumnjajući da se zapravo šali na moj račun nekom skrivenom prijevarom, gotovo sam mu otela vilicu iz ruke. Bila je topla. Pokušala sam je saviti lakom kretnjom kakve je on činio - ali ništa. Tada sam upotrijebila svu svoju fizičku snagu. Vilica nije popustila ni za milimetar…

-Ovakav zahvat nije moguć snagom ljudskih mišića - smijao mi se grohotom. - No, ono što nije moguće tijelu, moguće je duhu koji koristi tijelo kao sredstvo svog izražavanja. A duh može sve. Jer sve što postoji i što je ikada postojalo, proizašlo je iz duha.

-Želiš mi reći da ne mogu saviti vilicu jer nisam duhovita?

-Nisam sreo čovjeka koji uz određeni trening i prisutnost majstora nije uspio saviti vilicu. Ti nisi uspjela jer je to znanje uspavano u tebi. Ali kada bi ga jednom probudila i aktivirala, ne bi više vidjela vilicu kao tvrdi čelik, niti sebe kao tijelo, već bi u svemu vidjela duh koji odgovara na tvoju mentalnu namjeru. No, izgleda da si tvrdi materijalista koji živi po principu «bez muke nema nauke».

-A kako drugačije?

-Duhovnost traži nešto upravo suprotno: «bez muke do najveće nauke»! Kada ljudi žele riješiti neki težak problem, onda najčešće u njegovo rješavanje ulažu veliku koncentraciju i napor. Međutim, napor je kontraproduktivan. On čovjeka stišće, a taj pritisak blokira slobodno strujanje duhovne energije. Lakoća je ta koja rješava teške probleme, pa bio taj problem i heavy metal. Ako imaš namjeru saviti čelik, onda njegovu nesavitljivost nemoj uzimati previše ozbiljno. Budi bezbrižna po pitanju mogućnosti. Samo se opusti i uživaj…

-I kako ljudi reagiraju kada po prvi puta saviju vilice?

-Uf… doživljaj je šokantan. Najprije kreće val nevjerice popraćen izjavama: ma daj, zezate me, podvalili ste mi gumu, hipnotizirali ste me… a tek nakon toga ide plima oduševljenja. Pršte od entuzijazma i veselja. S tečaja «geller efekta» ljudi odlaze s drastično podignutim samopouzdanjem jer vide da posjeduju snagu kojom životne probleme mogu rješavati puno brže i lakše. To im, lančano, ojačava motivaciju i podiže volju za životom, a s njom i radost. Nekako postaju više svoji…

-Što je najdeblje što si uspio saviti?

-Jednom su me dečki u zafrkanciji natjerali da savijem šipku iz armiranog betona debljine malog prsta.

-Jesi li uspio?

-Naravno...

Vraćam se kući sa šest savijenih vilica. Svaka od njih oblikovana je u neobičnu skulpturu. Gledam ih pa si mislim: zamisli da netko aktivira ovo znanje kod zatvorenika? Zamisli da oni prošire rešetke svoga zatvora i pobjegnu van pa ulice prenapuče ubojice i kriminalci? Brrrr...

A opet, s druge strane, kako da mi svi ostali pobjegnemo iz jednog ogromnog zatvora čije su nam rešetke nevidljive? Naš se zatvor zove sustav "poso-kuća; kuća-poso". Naši su okovi strah, neznanje, uvjetovanje, manipulacija. Duboko spavanje. Kako van iz matrixa?

Uzimam svoje razbucane vilice i postavljam ih na vidno mjesto kao putokaz za bijeg iz nevidljivog zatvora; kao stalni podsjetnik na nepoznate moći duha...
danaspace4@gmail.com
Fresh Boarder
graphgraph
Korisnik offline Klikni ovdje za pregled profila korisnika
Pisanje je dopušteno samo registriranim korisnicima.

Idi na vrhStranica: 1
Baner
Baner
Baner
Baner

Kolumnisti

Popularno

Partneri

4Dportal.com
Join Group
Klub redakcije i čitatelja 4Dportala - Pratite najnovije vijesti iz svijeta paranormalnog, misterija, tajni i teorija zavjera...

Prijava

Registracija

*
*
*
*
*

* Polje je obavezno